Aktívny
Andrej Danko


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Andrej Danko

Urobím všetko preto, aby sa na Slovensku práva LGBTI nepresadzovali

"Urobím všetko preto politicky, aby sa na Slovensku práva LGBTI ani iných hodnôt nepresadzovali."

Daný výrok Andrej Danko vyslovil v príhovore na stretnutí zástupcov biskupských konferencií strednej a východnej Európy. Andrej Danko otvorene vystupuje proti LGBTI komunite, avšak je ťažké určiť, aký stanovený cieľ sa skrýva za jeho slovami: "aby sa na Slovensku práva LGBTI ani iných hodnôt nepresadzovali". Reálne bude možné tento sľub vyhodnotiť najskôr až po skončení tohto vládneho obdobia.

Andrej Danko napríklad ostro vystúpil proti záštite Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR nad Dúhovým pochodom 2016, ktorý sa konal 30. júla 2016 v Bratislave. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská sa v lete pred spomínaným bratislavským Dúhovým Pridom zásadne postavila za práva homosexuálov a chcela im cez úpravu zákonov uľahčiť napríklad dedenie, avšak narazila na odpor predsedu parlamentu a neskôr sa sama vyjadrila: „zásadná zmena v tejto oblasti sa zjavne nedá očakávať.“

Predseda SNS sa už pred parlamentnými voľbami postavil na stranu odporcov LGBTI. Podporoval referendum o ochrane rodiny, ktoré sa konalo v roku 2015 a kritizoval prijatie Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv.„SNS je rozhorčená a dôrazne protestuje proti prijatiu dokumentu o komunite gejov a lesieb,“ povedal krátko po referende.