Dátum vyslovenia
01.05.2017
zdroj: SMER-SD
Aktívny
Robert Fico


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Robert Fico SMER - SD

Príspevok pri presťahovaní sa za prácou

Predseda vlády Robert Fico sľúbil, že minister Ján Richter predloží pred vládu a následne NR SR návrh na opätovné zavedenie príspevku na presťahovanie sa za prácou do iného regiónu a podporu cestovania za prácou.

Na prvomájových oslavách v Nitre sľúbil predseda vády Robert Fico, že vláda opäť pripraví legislatívny rámec k zavedeniu príplatkov pri presťahovaní sa za prácou. Sľub opätovne pripomenul, ako jeden z opatrení nového sociálneho balíčka, ktorú vláda oznámila 28. septembra 2017.

O príspevku pri presťahovaní sa za prácou predseda vtedy prezradil len toľko, že suma môže dosiahnuť až 5 000 eur a bude určená pre tých, ktorí rozhodnú sa presťahovať s celou rodinou.

29. októbra 2017 sa k téme vyjadril aj minister práce Ján Richter, kto upresnil, že príspevok bude vo výšek 4 000 eur a nárok na neho budu mať ľudia, ktorí sa presťahujú na trvalo: "Trvalé presťahovanie sa za prácou je, keď človek zmení aj trvalý pobyt (...) Išlo by o presťahovanie celej rodiny alebo manželského páru", povedal Richter.

Štát už v minulosti ponúkal príspevky na presťahovanie sa za prácou. Napríklad v roku 2015 činil tento príspevok najviac 1 327,76 eura a takisto bol viazaný na zmenu trvalého pobytu, pričom sa vyžadovalo, aby bolo miesto nového trvalého pobytu vzdialené od pôvodného trvalého pobytu najmenej 50 kilometrov.