Sľub nebol splnený za 1 mesiac 13 dní
Dátum vyslovenia
18.09.2016
zdroj: Článok
Nesplnený
Milan Uhrík


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Milan Uhrík Kotleba - ĽSNS

Ako obnoviť slovenské poľnohospodárstvo a potravinárstvo

"Slovenské poľnohospodárstvo a potravinárstvo jednoducho musíme opäť obnoviť. V nasledujúcom článku predstavíme efektívny spôsob, ako sa to dá dosiahnuť."

Strana Mariana Kotlebu pracuje s témou stavu slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva už dlhodobo. K sebestačnosti Slovenska, čo sa týka potravinovej a energetickej produkcii, sa vyjadroval šéf strany už aj pred rokom. Jeho tvrdenie pritom nebolo pravdou. Milan Uhrík v článku zo dňa 16. septembra 2016 ponúka svoj pohľad na stav potravinársta, pretože "Obnovenie potravinovej sebestačnosti a návrat života na slovenský vidiek je jednou z našich (ĽSNS, pozn.) základných priorít."

Uhrík v článku neponúka riešenia, tie majú byť predstavené až v nasledujúcom, ktorý ale zatiaľ nevznikol. Na tento nedodržaný sľub Uhríka upozornil aj bloger Marian Jánoš v článku zo dňa 12. apríla 2017. Uhrík doteraz nenapísal sľubovaný článok a dokonca ani ich legislatívna aktivita neukazuje angažovanosť v tejto problematike.

Vo februári 2017 ĽSNS predložila návrh zmeny zákona o veterinárnej starostlivosti, v ktorom išlo o snahu "o uľahčenie života a o podporu drobných domácich chovateľov." Návrh predkladal Milan Uhrík, ako jeden zo cieľov návrhu sa v dôvodovej správe uvádza obnovenie potravinovej sebestačnosti Slovenska. Návrh poslanci nepodporili.

 

Článok, ktorý sľuboval Uhrík, nevznikol (alebo nebol publikovaný na webovej stránke ĽSNS) od 16. septembra 2016. Ide tak o nesplnený sľub.