Na splnenie sľubu sme čakali 6 mesiacov
Dátum vyslovenia
14.09.2015
zdroj: Rozhovor pre Aktuálne
Splnený
Richard Sulík


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Richard Sulík SaS

Brusel alebo členstvo vo vláde

"Keď bude možnosť, že SaS sa stane súčasťou pravicovej vlády, tak opustím miesto, ktoré je násobne lepšie finančne dotované a pôjdem robiť to, čo pokladám za nevyhnutné a správne pre Slovensko."

Predseda SaS Richard Sulík kandidoval vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2014, získal 22 607 hlasov pri historicky najnižšej účasti na voľbách. Keďže politik nemôže pôsobiť ako poslanec národného parlamentu a zároveń ako poslanec Európskeho parlamentu, Sulík v máji 2014 oznámil, že odchádza z NR SR. Pred parlamentnými voľbami v roku 2016 vyhlásil, že z Bruselu sa vráti, ak SaS bude súčasťou vlády. Krátko po voľbách, 7. marca 2016 tento sľub zopakoval: "Ukázalo sa, že strane to významne prospelo. Ak nebudem vo vláde, tak budem v Bruseli,". Možnosť vzniku pravicovej koalície s vedením SaS bola vtdy celkom reálna. Rokovania medzi stranami Smer-SD, Most-Híd, SNS a Sieť sa začali oficiálne 13. marca 2016, nová vláda bola vymenovaná 23. marca 2016.

Sulík už 14. marca 2016 informoval verejnosť, že vdzá sa miesta v NR SR a zostane naďalej pôsobiť ako poslanec Európskeho parlamentu.

Sľub hodnotíme ako splnený.