Na splnenie sľubu sme čakali 9 dní
Dátum vyslovenia
30.05.2017
zdroj: Tlačová konferencia
Splnený
František Imrecze


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

František Imrecze

Šéf finančnej správy bude iniciovať schôdzu parlamentného výboru k prípadu Dúha

"Som sa rozhodol iniciovať parlamentný výbor, mimoriadny parlamentný výbor pre financie a rozpočet, alebo to bude na riadnom parlamentnom výbore (...) aby sme mohli byť vypočutí obidvaja (Imrecze a Makó, pozn.) v prípade spoločnosti Dúha."

O kauze Dúha resp. podnikateľa Remetu informovali poslanci SaS Lucia Ďuriš-Nicholsonová a Jozef Rajtár 29. mája 2017. K poslancom sa dostali dokumenty Finančnej spárvy SR, podľa ktorých existuje podozrenie z toho, že Kriminálny úrad FS SR neposunul informácie o možných daňových únikoch spoločnosti Dúha a. s. polícii.

Šéf Finančnej správy SR František Imrecze reagoval na obvinenia tlačovou besedou, 30. mája 2017 sľúbil aktívnu účasť na rokovaní parlamentného výboru pre financie a rozpočet, aby sa mohol vyjadriť k postupu finančnej správy v danej kauze. Rokovania výboru sa konalo 8. júna 2016, išlo o riadne zasadnutie výboru, kde do programu ako bod 19 bolo zaradené aj vystúpenie Františka Imreczeho ku kauze Dúha. Podľa Imreczeho vystúpil na rokovaní na záklde vlastnej žiadosti a skutočne vysvetloval postup finančnej správy v tomto prípade.

Imrecze dodržal svoj sľub a vystúpil správou o postupe finančnej správy v kauze Dúha na rokovaní parlamentného výboru pre financie a rozpočet.