Na splnenie sľubu sme čakali 1 mesiac 7 dní
Dátum vyslovenia
24.07.2017
zdroj: TASR
Splnený
Marian Kotleba


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Marian Kotleba Kotleba - ĽSNS

Oznámenie kandidatúry na post predsedu BBSK

"Predpokladám, že do konca leta určite zvoláme tlačovku na úplne inej pôde, kde to oznámime (či bude Kotleba kandidovať na post predsedu BBSK vo voľbách v roku 2017, pozn.)"

Marian Kotleba bol zvolený za župana Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vo voľbách do VÚC v roku 2013. V druhom kole vtedy vyhral proti kandidátovi SMER-SD, Vladimírovi Maňkovi. Maňka vtedy získal 44,5 % hlasov, Kotlebu podporilo 55,4 % zúčastnených voličov.

Voľby do VÚC sa v roku 2017 konajú 4. novembra. Slovensko čakajú už len jednokolové voľby, systém z dvojkolového na jednokolové odsúhlasili poslanci vo februári 2017. Prezident novelu vetoval, no parlament jeho veto prelomil a zákon tak platí od marca 2017, aj bez prezidentovho podpisu.

Marian Kotleba sa v júni na otázku novinárov zatiaľ odmietal vyjadriť k tomu, či bude znovu kandidovať na post predsedu BBSK. Kandidačnú listinu treba oficiálne podať začiatkom septembra. Novinári sa Kotlebu pýtajú na jeho kandidatúru, on im vytrvalo odmieta odpovedať. Novinárom najprv povedal, že sa ho nemajú pýtať na túto tému, kým nebude zverejnený dátum konania volieb. Dátum už je známy, no jednoznačného vyjadrenia o kandidatúre sa slovenská verejnosť v tom období nedočkala.

31. augusta, teda na konci leta, Marian kotleba oznámil svoju opätovnú kandidatúru na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja.