Dátum vyslovenia
06.06.2017
zdroj: TASR
Aktívny
Andrej Danko


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Andrej Danko SNS

Zmeny bezpečnostných pravidiel pre kultúrne podujatia

"Pripravíme návrh opatrení na kultúrne podujatia, na ktorých bude, v stupňoch a režimových opatreniach určené, aké pravidlá bezpečnosti musí organizátor kultúrneho podujatia dodržiavať."

Po teroristických útokoch v Londýne prišiel Andrej Danko s nápadom striktnejšej kontroly na kultúrnych podujatiach s cieľom takto zvýšiť bezpečnosť návštevníkov. Na tlačovej konferencii 6. júna 2017 upresnil predseda SNS aj spôsob, akým chce zvýšenú bezpečnosť dosiahnuť.

Danko sľúbil zmenu Zákona o verejných kultúrnych podujatiach, ktorý je ešte z roku 1991. Podľa jeho názoru je súčasné znenie zastaralé a "...zákon by mal určovať napríklad minimálny počet príslušníkov bezpečnostných zložiek či koordináciu bezpečnostných zložiek. Má obsahovať aj povinnosti pre organizátora". Podľa informácií SME by sa mali na návrhu podieľať aj ministerstvo vnútra a polícia. Podľa Danka by sa mala novela týkať zákona o kultúrnych podujatiach z dôvodu, že legislatíva už rieši bezpečnosť športových podujatí.

SNS informovala, že za stranu bude gestorom tejto témy podpredseda strany a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko.

Od júna sa téme nevenoval ani Danko ani Hrnko, ani nikto z koalície. Doteraz nebola predložená novela do parlamentu, ani na rokovanie vlády.