Na splnenie sľubu sme čakali 6 mesiacov 11 dní
Dátum vyslovenia
19.07.2017
zdroj: Bratislavské noviny
Splnený


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Juraj Droba SaS

Juraj Droba sa v prípade zvolenia za župana vzdá mandátu poslanca

"Dávam prostredníctvom Bratislavských novín verejný prísľub, že v prípade zvolenia za župana sa vzdám mandátu poslanca NR SR."

Juraj Droba kandidoval na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja v župných voľbách v roku 2017 s podporou OĽANO, SMK, NOVA, OKS, Zmena zdola a DÚ. Ako kandidát strany SaS, už pri oznámení kandidatúry sľúbil, že sa mandátu parlamentného poslanca vzdá v prípade zvolenia za župana, daný sľub niekoľkokrát potvrdil.

Vo voľbách 4. novembra 2017 sa Droba stal predsedom Bratislavského samosprávneho kraja s 20,4 % hlasov (36 864), druhého Rudolfa Kusého predbehol o približne 3 500 hlasov.

Po vyhlásení výsledkov Droba opäť potvrdil, že svoj sľub dodrží a z parlamentu odíde, najneskôr v januári 2018: "Splním svoj predvolebný sľub a vzdám sa mandátu poslanca Národnej rady SR. Urobím to najneskôr na januárovej schôdzi. Ešte potrebujem dotiahnuť niektoré veci,".

Juraj Droba sa vzdal poslaneckého mandátu 30. januára 2018, urobil tak na prvej schôdzi v novom roku. Vo svojom poslednom prejave v pléne povedal: "Plním svoj sľub a po zvolení za župana sa vzdávam poslaneckého mandátu. Asi mi viac bude vyhovovať manažérska stolička ako poslanecká. Kanceláriu poslanca vymením za výjazdy za občanmi." V snemovni ho nahradí nitriansky krajský predseda SaS Radoslav Pavelka.

Juraj Droba svoj sľub splnil.