Na splnenie sľubu sme čakali 23 dní
Dátum vyslovenia
16.11.2017
zdroj: Denník N
Splnený
Ján Richter, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Ján Richter SMER - SD

Generálny manažér strany alebo minister?

"Ján Richter zo Smeru pripustil, že sa nedá naplno vykonávať funkcia ministra aj manažéra strany. Po decembrovom sneme Smeru chce povedať, či odíde z postu ministra."

Ján Richter už 17 rokov zastáva funkciu generálneho manažéra strany Smer-SD, okrem toho pôsobí aj ako minister práce, sociálnych vecí a rodiny.

15. novembra 2017 novinárom Richter povedal, že byť manažérom strany vyžaduje viac času a úsilia a týmto povinnostiam by sa mal niekto venovať úplne. Naznačil, že k rozhodnutiu by malo dôjsť po sneme strany Smer-SD 9. decembra 2017.

Téme sa venoval aj o deň neskôr, 16. novembra 2017 na stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom: "Je tu veľmi veľa výziev na rezorte, ktoré by som rád dokončil. Ale je tu aj ďalšia výzva, ktorá súvisí s tým, že nechceme skončiť ako sociálna demokracia v Čechách. Preto je potrebné niečo aj urobiť, (...) Preto bude na mojom rozhodnutí, po konzultáciách a rozhovoroch aj s pánom predsedom, akým spôsobom sa ďalej poberiem. Akonáhle ostanem vykonávať funkciu rezortného ministra, bude nevyhnutné zabezpečiť osobu, ktorá bude tieto úlohy zabezpečovať."

Už pred snemom strany Smer-SD, na ktorom malo padnúť definitívne rozhodnutie, Richter avizoval, že cíti sa byť skôr ministrom: "Asi je prirodzené, že po šiestich rokoch sa cítim viac ako minister. Moje úvahy, priority a rozmýšľanie idú smerom k tomuto rezortu, či hovoríme o oblasti politiky zamestnanosti, sociálnej oblasti, rodinnej, alebo dôchodkovej politiky".

O rozhodnutí informoval predseda Smeru-SD Fico v záverečnom slove na sneme strany, 9. decembra 2017. Povedal, že riešia otázku nového generálneho manažéra strany, keďže Ján Richter si ponechá len funkciu ministra práce.

Sľub hodnotíme ako splnený.