Sľub čaká na vyhodnotenie administrátorom
Dátum vyslovenia
18.01.2018
zdroj: Denník N
Čaká sa
Jaroslav Rezník


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Jaroslav Rezník

Návrat Reportérov

"Jasne a zreteľne sme deklarovali, že si uvedomujeme dôležitosť investigatívy vo vysielaní (...) Reportéri sa vrátia do jesennej štruktúry (jeseň 2018, pozn.) zdravší, precíznejší a dravší."

Informácia o tom, že generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník sa rozhodol zrušiť investigatívnu reláciu Reportéri, sa objavila 8. januára 2018. V tom momente nebolo jasné, či ide o dočasné, alebo trvalé pozastavenie relácie. Dôvodom pozastavenia malo byť to, "že svojou kvalitou nezodpovedala nárokom, aké má relácia tohto typu spĺňať – témami ani ich spracovaním". Táto zmena nebola vopred naplánovaná, k rozhodnutiu došlo údajne až v deň, keď sa o ňom dozvedela aj verejnosť. Pôvodný plán vedenia RTVS bol taký, že redaktori pracujúci pre reláciu Reportéri sa presunú do tímu relácie Občan za dverami.

Redaktori z relácie Reportéri na protest napísali otvorený list adresovaný predsedovi a členom Rady RTVS, žiadali, aby rozhodnutie generálneho riaditeľa prerokovali a vyzvali ho na prehodnotenie pozastavenia relácie. Dotknutým redaktorom vyjadrili podporu ich kolegovia z RTVS, na protest proti zrušeniu vznikla aj občianska iniciatíva podporovaná novinármi, politikmi a umelccami.

Posledný diel bol odvysielaný 15. januára 2018. 18. januára 2018 mal generálny riaditeľ Rezník tlačovú konferenciu, na ktorej informoval verejnosť, že reláciu podrobia analýze a na obrazovku by sa mala vrátiť v druhej polovici septembra.

A pozastavení relácie bude rokovať aj Rada RTVS, predseda Rady RTVS pritom povedal, že náhle pozastavenie reláciu ho taktiež prekvapilo a o tomto rozhodnutí nového riaditeľa sa dozvedel len z médií.