Na splnenie sľubu sme čakali 3 mesiace 16 dní
Dátum vyslovenia
20.12.2017
zdroj: Facebook
Splnený


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Juraj Droba SaS

Programové vyhlásenie BSK

"Teraz sa budem venovať personalistike na úrade, v januári budem predkladať rozpočet a po sto dňoch v úrade v marci predstavím dokument, ktorý nepredstavil zatiaľ žiadny župan: Programové vyhlásenie BSK - t.j. čo spolu urobíme za päť rokov, a na základe čoho budete môcť presne hodnotiť môj výkon v dalších voľbách."

Juraj Droba sa stal predsedom Bratislavského samosprávneho kraja vo voľbách 4. novembra 2017. Drobu podporovala široká koalícia pravicových a mimoparlamentných strán, boli to strany SaS, OĽaNO, NOVA, SMK-MKP, OKS, Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska. V pomerne tesnom boji Droba vyhral s 36 864 hlasmi (20,4 % voličov), druhý najvyšší počet hlasov získal Rudof Kusý (33 489, 18,6 %). V Bratislavskom kraji o post predsedu bojovalo niekoľko silných kandidátov, okrem spomenutých to bol aj predchádzajúci predseda Pavol Frešo alebo bývalý primátor hlavného mesta, Milan Ftáčnik.

10. novembra bol Droba hosťom relácie Braňa Závodského v Rádiu Expres, kde sľúbil predstaviť verejnosti konkrétne kroky, ktoré chce počas svojho mandátu naplniť (15:50). Počas kampane sľúbil tiež aj to, že v prípade zvolenia za župana sa vzdá mandátu poslanca národnej rady. Tento sľub potvrdil aj po zverejnení volebných výsledkov a zároveň upresnil, že mieni tak urobiť najneskôr v januári.

Nový šéf župy svoj program v januári nepredstavil. Droba sa v decembri na facebooku vyjadril, že v januári 2018 chce riešiť personálne obsadenie na úrade a rozpočet BSK. Sľubovaný program, niečo ako programové vyhlásenie vedenia BSK, chce verejnosti predložiť až v marci, po uplynutí prvých 100 dní v novej funkcii.

Juraj Droba predstavil svoje programové vyhlásenie 5. apríla 2018.