Sľub čaká na vyhodnotenie administrátorom
Dátum vyslovenia
29.01.2018
zdroj: Rádio Expres
Čaká sa


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

"Nebol by som dobrý minister životného prostredia, keby som povedal, že netrúfam (na zonáciu TANAP-u, pozn.). Dúfam, že tento rok vieme tak pokročiť, že to príde. Urobíme pre to všetko."

Minister životného prostredia, nominant Mostu-Híd László Sólymos bol hosťom relácie Braňa Závodského na Exprese. Minister sa okrem iného vyjadril aj k úbytku lesnej plochy, na ktorý upozornila iniciatíva My sme les. Sólymos hovoril aj o plánoch týkajúcich sa zonácie TANAP-u.

Zonácia národného parku TANAP sa chystá už dlhé roky, novú zonáciu chcela presadiť ešte prvá Ficova vláda. Počas Radičovej vlády bola založená pracovná skupina, vznikli aj dva plány na novú zonáciu. K ich realizácii už nedošlo z dôvodu predčasného konca Radičovej vlády. Niektorí odborníci sú presvedčení, že skutočná politická vôla k realizácii zonácie chýbala.

O stave v ostatných národných parkoch informovala TASR takto: "Podľa platnej legislatívy bola zonácia schválená iba v Pieninskom národnom parku a Národnom parku Slovenský raj. (...) Okrem toho sa pracuje aj na zonácii národných parkov Poloniny a Muránska planina. Minister životného prostredia priznáva, že treba vyriešiť aj otázku zonácie Národného parku Nízke Tatry."