Dátum vyslovenia
26.02.2018
zdroj: Tlačová konferencia Polície Slovenskej republiky
Aktívny


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Tibor Gašpar Polícia SR

Objasnenie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky

"Nasadíme maximálne počty síl a policajtov, aby sme sa pokúsili celú vec čo najskôr objasniť," povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar na tlačovej konferencii 26. februára 2018 k vyšetrovaniu vraždy novinára Jána Kuciaka z redakcie Aktuality.sk a jeho partnerky. 

Gašpar ďalej uviedol, že smrť novinára a jeho družky pravdepodobne súvisí s jeho novinárskou činnosťou, môže ísť teda o úkladnú vraždu.

"Do domu vo Veľkej Mači prišla polícia v nedeľu. Matka Martiny, priateľky Jána Kuciaka zavolala na políciu, pretože sa nevedela skontaktovať s dcérou. Keď policajti prišli na miesto, zistili, že novinár bol strelený do hrude, jeho priateľka do hlavy. Polícia tak predpokladá, že vražda sa mohla udiať niekedy medzi štvrtkom a nedeľou. Na prípade pracujú aj elitní policajti NAKA," píše SME.

Premiér Robert Fico neskôr novinárom oznámil, že vytvorí špeciálny tím, v ktorom budú zástupcovia Generálnej aj Špeciálnej prokuratúry, ministerstva vnútra, NAKA a Slovenskej informačnej služby, v prípade potreby aj ďalší predstavitelia.