Sľub nebol splnený za 1 mesiac 10 dní
Dátum vyslovenia
20.08.2018
zdroj: Hospodárske noviny
Nesplnený
Robert Fico


Stal sa medzičasom sľub splnený? Oznámte nám to

Robert Fico SMER - SD

SMER-SD nominuje vlastného kandidáta na prezidenta SR do volieb 2019

"Na jeseň k tomu budeme mať sedenie. Predpokladám, že predsedníctvo budeme mať niekedy v prvej polovici septembra a tam prvýkrát budeme na úrovni politickej strany hovoriť o kandidátoch na prezidenta. Teraz len môžem potvrdiť, že Smer postaví vlastného kandidáta."

Do konca septembra 2018 sa členovia predsedníctvo strany SMER-SD nestretli a neprediskutovali kandidáta strany na post prezidenta.

"Pre Lajčákovo opakované odmietanie kandidatúry sa Smeru nepodarilo dodržať verejný sľub predsedu strany Robert Fica. Začiatkom minulého mesiaca povedal, že prezidentského kandidáta predstavia po septembrovom predsedníctve strany, no hoci je už október, jeho 15 členov sa stále nestretlo.

„Vtedy sa zdalo, že bude možné do konca septembra povedať verejnosti kandidáta Smeru, ale zatiaľ sa tento problém nepodarilo doriešiť,“ hovorí člen predsedníctva a poslanec Miroslav Číž. V Smere podľa neho riešia viacero možností, kto by mohol byť ich kandidátom. „Lajčák má skôr negatívny vzťah ku kandidatúre,“ priznal."